SDA-Opava

Spolek Dobrovolných již Abstinentů

Přihlásit se Registrovat

Přihlásit se ke svému účtu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě

Vytvořit účet

Pole označená (*) jsou povinná.
Jméno a příjmení *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověření hesla *
Email *
Ověření Emailu *
Ověřovací kód *

Něco navíc

13. aspekty osobnosti usnadňující abstinenci

V pátek 1.1.2016 se uskutečnil 1. klub v novém roce 2016, i přes to, že byl sváteční den, dorazilo zhruba 45 lidí. Po obvyklém vyřízení vzkazů a pozdravů se spontánně rozproudila debata s osobními sděleními, kterou začal pan R. sdělením, že po několikaměsíční léčbě své somatické nemoci jsou nyní všechny výsledky negativní a již se těší na jarní Holčovice, kde loni z důvodu nemoci nemohl být. Povídal také o těžkých začátcích, kdy se o své nemoci dozvěděl včetně myšlenky napití se, je rád, že vše zvládl. V té době mu hodně pomáhal kontakt s kamarády z klubů a opakovacích pobytů, kteří ho podporovali.

Jako další si vzal slovo pan P., který se podělil s přítomnými o své jubilea jak v abstinenci, tak životní, zavzpomínal na své začátky v léčbě a v abstinenci, co mu pomáhalo zvládat těžkosti. Postupně se zapojovali do diskuse někteří další přítomní se vzpomínkami na své počátky abstinence, co jim pomáhalo a pomáhá včetně toho, že někteří se cíleně vyhýbají prostředí, kde se pije, někteří ne.  Bylo zajímavé i časové rozmezí abstinence, do diskuse se zapojili pánové abstinující od několika měsíců do 20 let.

Přeji všem pohodový začátek nového roku i celý tento rok.

Hanka Riemlová

Vltava 2019

Tak jako již každoročně se vydáváme i letos na několikadenní plavbu na lodích. Letos pro velký úspěch opakujeme plavbu po Vltavě.

Termín letošní plavby je 
sraz: st. 21.8. (někteří již od po.19.8.)
vyplutí: čt. 22.8.
odevzdávání lodí: so. 24.8.
Odjezd domů: ne. 25.8.

Přidat se může každý. Pojeďte s námi.