SDA-Opava

Spolek Dobrovolných již Abstinentů

Přihlásit se Registrovat

Přihlásit se ke svému účtu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě

Vytvořit účet

Pole označená (*) jsou povinná.
Jméno a příjmení *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověření hesla *
Email *
Ověření Emailu *
Ověřovací kód *

Něco navíc

14. reakce okolí (v zaměstnání) po léčbě

Únorový klub abstinujících alkoholiků v rámci PN Opava proběhl opět v prostorách "Mandaly". Tentokrát se ho zúčastnilo asi 60 klientů.

Program byl již tradiční. Zahájili jsme ho vzkazy a pozdravy od nepřítomných, tentokrát bylo pozdravů opravdu hodně. Následoval prostor pro sdělení. Netradičně chyběl Dan M., ale jeho roli zdatně převzal Karel B., který představil plán dalšího výšlapu. A následně se rozběhla diskuze na stanovené téma, které tentokrát bylo "reakce okolí (v zaměstnání) po léčbě". Diskuze se postupně velmi rozproudila a zapojilo se do ní větší množství účastníků. Fajn bylo slyšet názory těch, co mají mnoho let po léčbě a úspěšně abstinují a rovněž ty, kteří léčbu absolvovali nedávno. Zazněly i protichůdné názory a zkušenosti. Někteří zdůrazňovali špatnou zkušenost, kdy o zaměstnání krátce po léčbě přišli. Převažovaly však zkušenosti těch, kteří měli spíše nebo zcela pozitivní zkušenosti. Kdy po návratu zažili podporu svého okolí, včetně podpory v zaměstnání. Lze však konstatovat, že ani těžší podmínky (jako třeba ztráta zaměstnání těsně po léčbě) nejsou nepřekonatelné a skutečné příběhy uvedené na klubu to dokládají. Další téma na březnový klub bude zveřejněno na stránkách SDA.

ABSTINENCI ZDAR.

Daniel Trubka

Vltava 2019

Tak jako již každoročně se vydáváme i letos na několikadenní plavbu na lodích. Letos pro velký úspěch opakujeme plavbu po Vltavě.

Termín letošní plavby je 
sraz: st. 21.8. (někteří již od po.19.8.)
vyplutí: čt. 22.8.
odevzdávání lodí: so. 24.8.
Odjezd domů: ne. 25.8.

Přidat se může každý. Pojeďte s námi.