SDA-Opava

Spolek Dobrovolných již Abstinentů

Přihlásit se Registrovat

Přihlásit se ke svému účtu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě

Vytvořit účet

Pole označená (*) jsou povinná.
Jméno a příjmení *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověření hesla *
Email *
Ověření Emailu *
Ověřovací kód *

Něco navíc

44. Aspekty osobnosti usnadňující abstinenci

V pátek 3.8.2018 proběhl další prázdninový klub abstinujících alkoholiků v rámci PN Opava. Klub proběhl jako tradičně v prostorách Kulturního domu PN Opava. Přes období dovolených a velmi vysoké teploty se klubu překvapivě zúčastnilo okolo 65 hostů. To nás potěšilo.

Po pravidelných vzkazech a sděleních jsme se věnovali tématu. Téma na daný měsíc bylo "Aspekty, které usnadňují abstinenci". Téma se zdálo být jednoduché a diskuze se postupně rozproudila vcelku bohatě a velmi zajímavě. Nakonec příspěvky odbočily z daného tématu, což však jistě nesnížilo jejich hodnotu. Aspektů usnadňující abstinenci je celá řada, velmi přínosné bylo zejména to, že se v příspěvcích odrážela osobní zkušenost jednotlivých debatujících. Myslím si, že i krátkodobě abstinující mohli dostat návody, jak si v abstinování pomoci.

Další téma na zářijový klub bude opět zveřejněno na stránkách SDA. Budeme velmi rádi, když budete při diskuzích i nadále aktivní.

ABSTINENCI ZDAR.

Daniel Trubka

Vltava 2019

Tak jako již každoročně se vydáváme i letos na několikadenní plavbu na lodích. Letos pro velký úspěch opakujeme plavbu po Vltavě.

Termín letošní plavby je 
sraz: st. 21.8. (někteří již od po.19.8.)
vyplutí: čt. 22.8.
odevzdávání lodí: so. 24.8.
Odjezd domů: ne. 25.8.

Přidat se může každý. Pojeďte s námi.