SDA-Opava

Spolek Dobrovolných již Abstinentů

Aktualizováno! - 12.6.2024

Termíny Holčovic pro rok 2024 jsou:
Září: 2.9. - 7.9.2024, Říjen: 30.9. - 4.10.2024

Něco navíc

11. návrat do běžného života po léčbě

V pátek 6.11.2015 proběhl listopadový klub abstinujících alkoholiků v rámci Psychiatrické nemocnice Opava. Klub proběhl za velmi dobré účasti, kdy ho navštívilo nejméně 75 účastníků. Kulturní dům Psychiatrické nemocnice v Opavě se rekonstruuje, proto proběhl tentokrát v prostorách místností 18D určených pro psychoterapii tzv. Mandaly. Prostory jsou o hodně menší, ale ukázaly se jako dostačující. Nevýhodou je větší stísněnost a omezenější pohyb, ale zase umožňují osobnější diskuzi.

Na programu bylo plánované téma "Návrat do běžného života po léčbě". Diskuze v nových prostorách byla příjemná, protože menší prostor neklade tak velké nároky na hlasitost sdělení. Diskuze se rozběhla snadno a nesla se zejména v duchu zkušeností s dlouhodobou abstinencí. Nejdéle abstinující účastník listopadového klubu měl za sebou 19 let abstinence, krátce se podělil o své zkušenosti a podnítil diskuzi. V listopadu také na nás, na stanici 18D, dýchla historie, kdy na besedu s pacienty přijel pán, který prošel léčbou v Opavě, resp. v H. Holčovicích a abstinuje 35 let. Pravděpodobně se ho pokusíme oslovit s nabídkou někdy navštívit náš klub.

Prosincový (Vánoční) klub opět proběhne v prostorách "Mandaly" v budově 18 Psychiatrické nemocnice v Opavě (jiné alternativní prostory, které se nabízejí, mají různá omezení a nevýhody). Za celý terapeutický tým Vás srdečně zvu a přeji hezký zbytek listopadu pozdního podzimu.

ABSTINENCI ZDAR

Daniel Trubka