SDA-Opava

Spolek Dobrovolných již Abstinentů

Přihlásit se Registrovat

Přihlásit se ke svému účtu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě

Vytvořit účet

Pole označená (*) jsou povinná.
Jméno a příjmení *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověření hesla *
Email *
Ověření Emailu *
Ověřovací kód *

Něco navíc

18. Jak se vyrovnat s tím, že rodina po léčbě není podporující.

V pátek 3.6. 2016 proběhl červnový klub abstinujících alkoholiků v rámci PN Opava. Klub proběhl tradičně v prostorách Kulturního domu PN Opava. Zúčastnilo se ho okolo 60 účastníků. Klub tentokrát navštívilo několik pánů, kteří nejezdí úplně často a pravidelně. Bylo příjemné se s nimi potkat a zjistit, že se jim daří dobře.

Postupně se rozběhla diskuze k danému tématu, které pro tento měsíc bylo "Jak se vyrovnat s tím, že okolí (rodina) není podporující". Jsme potěšeni přístupem všech zúčastněných. Vyzdvihujeme odvahu a aktivitu řečníků a určitě chceme také vyzdvihnout ohleduplnost všech ostatních, protože jen při dodržení určité míry kázně je diskuze v tomto počtu lidí možná. Diskuze plynula pozvolně, ale postupně se rozproudila a zapojilo se do ní několik diskutujících. Zazněly i protichůdné zkušenosti. Většina diskutujících podporu okolí vnímala. Někteří však podporu neměli a přesto zvládli dlouhodobě abstinovat. Diskuze byla inspirativní.

Další téma na červencový klub bude zveřejněno na stránkách SDA.

ABSTINENCI ZDAR.

Daniel Trubka

Vltava 2019

Tak jako již každoročně se vydáváme i letos na několikadenní plavbu na lodích. Letos pro velký úspěch opakujeme plavbu po Vltavě.

Termín letošní plavby je 
sraz: st. 21.8. (někteří již od po.19.8.)
vyplutí: čt. 22.8.
odevzdávání lodí: so. 24.8.
Odjezd domů: ne. 25.8.

Přidat se může každý. Pojeďte s námi.