SDA-Opava

Spolek Dobrovolných již Abstinentů

Přihlásit se Registrovat

Přihlásit se ke svému účtu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě

Vytvořit účet

Pole označená (*) jsou povinná.
Jméno a příjmení *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověření hesla *
Email *
Ověření Emailu *
Ověřovací kód *

Něco navíc

20. Pitný režim v abstinenci.

V pátek 5.8.2016 proběhl další prázdninový klub abstinujících alkoholiků v rámci PN Opava. Klub proběhl jako tradičně v prostorách zrenovovaného Kulturního domu PN Opava. Přes dovolené a jiné letní radovánky se klubu překvapivě zúčastnilo okolo 65 klientů. To bylo potěšující.

Nepotěšující však byla zpráva o zdravotním stavu Karla Ž., a obavy o něho se bohužel potvrdily v neděli, kdy zemřel.

Téma na daný měsíc bylo "Pitný režim v abstinenci". Téma se zdálo být příliš jednoduché pro větší diskuzi, ale postupně se zásluhou některých rozproudila velmi zajímavě. Do popředí se dostaly i protichůdné zkušenosti některých. Z diskuze plynulo, že pitný režim je pro značnou část abstinujících důležitou součástí abstinence, minimálně na jejím počátku v prvních letech. A to, jak na vědomé úrovni, tak, jak se dá tušit, na úrovni nevědomé. Jsou však také dlouhodobí abstinující, kteří pitný režim nepovažují za důležitější faktor své abstinence. Další téma na zářijový klub bude opět zveřejněno na stránkách SDA. Budeme velmi rádi, když budete při diskuzích i nadále aktivní.

ABSTINENCI ZDAR.

Daniel Trubka

Vltava 2019

Tak jako již každoročně se vydáváme i letos na několikadenní plavbu na lodích. Letos pro velký úspěch opakujeme plavbu po Vltavě.

Termín letošní plavby je 
sraz: st. 21.8. (někteří již od po.19.8.)
vyplutí: čt. 22.8.
odevzdávání lodí: so. 24.8.
Odjezd domů: ne. 25.8.

Přidat se může každý. Pojeďte s námi.