SDA-Opava

Spolek Dobrovolných již Abstinentů

Přihlásit se Registrovat

Přihlásit se ke svému účtu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě

Vytvořit účet

Pole označená (*) jsou povinná.
Jméno a příjmení *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověření hesla *
Email *
Ověření Emailu *
Ověřovací kód *

Něco navíc

30. Výměna závislosti na alkoholu za jinou "závislost".

Červnový klub abstinujících alkoholiků v rámci PN Opava předcházel druhému jarnímu rekondičnímu pobytu v Horních Holčovicích. Přesto se ho zúčastnilo asi 55 klientů.

Program proběhl tradičně. Po vzkazech a pozdravech nepřítomných začala část určená pro sdělení. Dan M. představil plán dalšího výšlapu. A následně se rozběhla diskuze na stanovené téma, které tentokrát bylo "Jak abstinence ovlivňuje sebevědomí". Diskuze byla postupně velmi dynamická, místy se značně rozdílnými názory. Zapojilo se do ní větší množství účastníků, vč. paní, která se v minulosti léčila na st. 3. Bylo zajímavé slyšet názory těch, co mají mnoho let po léčbě a úspěšně abstinují a rovněž ty, kteří léčbu absolvovali nedávno. Přínosné bylo rovněž to, že zazněly i protichůdné názory a zkušenosti z této oblasti. Někteří zdůrazňovali postupný nárůst sebevědomí, jiní poukazovali na to, že abstinování pro ně není zdrojem pro jeho výraznější nárůst. Další téma na červencový klub bude zveřejněno na stránkách SDA.

ABSTINENCI ZDAR.

Daniel Trubka

Vltava 2019

Tak jako již každoročně se vydáváme i letos na několikadenní plavbu na lodích. Letos pro velký úspěch opakujeme plavbu po Vltavě.

Termín letošní plavby je 
sraz: st. 21.8. (někteří již od po.19.8.)
vyplutí: čt. 22.8.
odevzdávání lodí: so. 24.8.
Odjezd domů: ne. 25.8.

Přidat se může každý. Pojeďte s námi.