SDA-Opava

Spolek Dobrovolných již Abstinentů

Přihlásit se Registrovat

Přihlásit se ke svému účtu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě

Vytvořit účet

Pole označená (*) jsou povinná.
Jméno a příjmení *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověření hesla *
Email *
Ověření Emailu *
Ověřovací kód *

Něco navíc

37. kontrolované pití alkoholu

První klub abstinujících alkoholiků v roce 2018 (lednový) proběhl mimořádně v prostorách tělocvičny PN Opava. Tentokrát se ho zúčastnilo asi 60 klientů. Improvizované prostory se osvědčily, mají své výhody. V menším prostoru byla komunikace osobnější.

Program klubu byl tradiční. Zahájili jsme ho vzkazy a pozdravy od nepřítomných. Následoval prostor pro sdělení. Byl představen plán dalšího výšlapu. Bohužel se objevila i smutná informace o úmrtí Vojty S. Následně se rozběhla diskuze na stanovené téma, které tentokrát bylo "Kontrolované pití alkoholu". Diskuze se postupně velmi rozproudila a zapojilo se do ní větší množství účastníků. Jistě bylo obohacující slyšet názory těch, kteří mají mnoho let po léčbě a úspěšně abstinují a rovněž názory těch, kteří léčbu absolvovali nedávno. Názory se zhruba shodovaly ve faktu, že člověk závislý na alkoholu nemůže pití alkoholu dlouhodoběji kontrolovat. Chci poděkovat těm, kteří se zapojili za aktivitu a ostatním za disciplinovanost. Již jsou stanovené termíny pro jarní rekondiční pobyty v Horních Holčovicích (skupina Zuzky: 21.-25.5.; skupina Hanky: 11.-17.6.). Další téma na únorový klub bude zveřejněno na stránkách SDA.

ABSTINENCI ZDAR.

Daniel Trubka

Vltava 2019

Tak jako již každoročně se vydáváme i letos na několikadenní plavbu na lodích. Letos pro velký úspěch opakujeme plavbu po Vltavě.

Termín letošní plavby je 
sraz: st. 21.8. (někteří již od po.19.8.)
vyplutí: čt. 22.8.
odevzdávání lodí: so. 24.8.
Odjezd domů: ne. 25.8.

Přidat se může každý. Pojeďte s námi.