SDA-Opava

Spolek Dobrovolných již Abstinentů

Přihlásit se Registrovat

Přihlásit se ke svému účtu

Uživatelské jméno *
Heslo *
Zapamatuj si mě

Vytvořit účet

Pole označená (*) jsou povinná.
Jméno a příjmení *
Uživatelské jméno *
Heslo *
Ověření hesla *
Email *
Ověření Emailu *
Ověřovací kód *

Něco navíc

53. Dá se chuti na alkohol zcela zbavit?

V pátek 3.5. 2019 proběhl další (květnový) klub abstinujících alkoholiků v rámci PN Opava. Klub proběhl v prostorách Kulturního domu PN Opava. Zúčastnilo se ho okolo 70 návštěvníků. To bylo velmi potěšující.

Téma na daný měsíc bylo "Dá se chuti na alkohol zcela zbavit". Diskuze se postupně rozproudila velmi zajímavě a vcelku živě. Zkušenosti diskutujících byly velmi různorodé. Tomu odpovídaly i jednotlivé individuální příspěvky. Někteří uváděli, že po léčbě už nikdy významnější chuť na alkohol nezaznamenali. Naopak jiní jsou chuti na alkohol opakovaně vystaveni. Většina z nich to však nevnímá jako větší ohrožení, protože s ní již umí pracovat, a to zejména v rovině myšlení a někdy chování. Do popředí se dostala otázka, zda jde o chuť na látku nebo o chuť prožít pocit opilosti. Často dominuje druhá možnost, jde o chuť na ovlivnění emocí.

Další téma na červnový klub bude opět zveřejněno na stránkách SDA. Budeme velmi rádi, když budete i nadále při diskuzích aktivní.

ABSTINENCI ZDAR.

Daniel Trubka

Vltava 2019

Tak jako již každoročně se vydáváme i letos na několikadenní plavbu na lodích. Letos pro velký úspěch opakujeme plavbu po Vltavě.

Termín letošní plavby je 
sraz: st. 21.8. (někteří již od po.19.8.)
vyplutí: čt. 22.8.
odevzdávání lodí: so. 24.8.
Odjezd domů: ne. 25.8.

Přidat se může každý. Pojeďte s námi.